четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Надал има предност од 4.000 бодови во однос на Ѓоковиќ

nadal

Последни вести

На најновата АТП листа првиот светски тениски рекет Шпанецот Рафаел Надал, има предност од 4000 бодови пред Србинот Новак Ѓоковиќ, кој е на втората позиција. Надал моментно има 14.580 бодови, а Новак 10.580 бодови. На третото место е Швајцарецот Станислав Вавринка со 5.560 бодови, четврти е Шпанецот Давид Ферер со 5.370, додека првата петорка ја комплетира Арегентинецот Хуан Мартин Дел Потро со 4.960 бодови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести