четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Надал ја одбрани титулата во Мадрид

За Надал ова е четврта титула во Мадрид , а 27 мастерс во кариерата.

nada;

Поврзани вести

Шпанецот Рафаел Надал ја одбрани титулата на мастерс турнирот во Париз, откако во финалето славеше над Јапонецот Кеи Нишикори. Јапонецот го освои првиот сет со 6:2, додека вториот му припадна на Надал 6:4, додека во решавашкиот сет заради повреда Нишикори го предаде мечот при резултат 3:0 за Шпанецот .

За Надал ова е четврта титула во Мадрид , а 27 мастерс во кариерата.
На женскиот дел од турнирот триумфира Марија Шарапова, која во три сета ја совлада Романката Симона Халеп со 1:6, 6:2, 6:3.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести