сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Надал најави враќање на терените на почетокот на 2015-та

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал најави дека за него сезоната е завршена, а на теренот би требало да се врати во 2015-та година.

nadal-500

Поврзани вести

Вчера врз Шпанецот беше извршен мал хируршки зафат, односно му беше оперирано слепото црево.

Тој ќе остане во болница во наредните 48 часа, по што ќе биде пуштен на домашно лекување.

Неговиот кам-бек се очекува на почетокот на 2015-та, на турнирот во Доха кој ќе започне на 5-ти јануари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести