петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Нафтената компанија „Роснефт“ ќе го вработи Ходорковски?

The Kremlin is reflected in the polished

Поврзани вести

Нафтената компанија „Роснефт“ е подготвена да разгледа предлози за обезбедување на работа на Михаил Ходорковски, пренесе „РИА Новости“.

„Ние сме подготвени да разгледаме какви и да е предлог, но имаме точно одредени стандарди. Квалификацијата мора да биде потврдена, но доколку се појави интересен предлог, ќе го разгледаме, мислам дека Ходорковски е искусен и креативен човек и ќе даде свој придонес за компанијата“, изјавил претседателот на „Роснефт“, Игор Сечин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести