недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Наѓ нема да игра за Унгарија

nag

Поврзани вести

Европското првенство во Данска дополнително ќе загуби на квалитет. Откако заради повреда за Унгарија нема да игра најдобриот ракометар Ласло Наѓ. Тој се повреди уште на дуелот од ЛШ на неговиот тим Веспрем против Целје. Унгарците се надеваа дека повредата ќе биде санирана со одмор, но последните лекарски прегледи покажаа дека одличниот десен бек ќе мора да оди „под нож“.

Ова ќе значи пауза од неколку месеци од терените, па јасно е дека Наги нема да може да настапи на европскиот шампионат што за десетина дена и официјално ќе стартува во Данска.

Со ова значително се намалуваат шансите во битката за највисок пласман на Унгарците, кои во Б – група ќе ги одмерат силите со Шпанија, Исланд и Норвешка.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести