недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Награда „26 јули“ за шест најдобри студенти

Објавен конкурс 30/35 за упис на факултет

Објавен конкурс 30/35 за упис на факултет

Последни вести

Свечено врачување на наградата „26 јули“ од фондацијата „Франк Манинг“ ќе се одржи денеска на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

Добитници на наградата ќе бидат шест најдобри студенти од Архитектонскиот, Филолошкиот факултет „Блаже Конески“, Филозофскиот, Економскиот, Правниот факултет „Јустинијан Први“ и Факултетот за ликовни уметности за учебната 2013/2014 година.

По завршувањето на наградата ќе биде потпишан Меморандум за соработка меѓу Фондацијата „Македоника“ и Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, со цел за создавање и развивање на најголема е-библиотека на универзитетски учебници на македонски јазик.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести