недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Награда „26 јули“ за шестте најдобри студенти

stipendiijuli

Последни вести

Свечено врачување на наградата „26 јули“ од Фондацијата „Франк Манинг“ од Велика Британија денеска ќе се одржи во Скопје, на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“.

Добитници на наградата ќе бидат шест најдобри студенти од Архитектонскиот, Филолошкиот факултет „Блаже Конески“, Филозофскиот, Економскиот, Правниот факултет „Јустинијан Први“ и Факултетот за ликовни уметности за учебната 2013/2014 година.

По завршувањето на наградата ќе биде потпишан Меморандум за соработка меѓу Фондацијата „Македоника“ и Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, со цел за создавање и развивање на најголема е-библиотека на универзитетски учебници на македонски јазик.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести