вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Наградени најхуманите крводарители од Карпош

karpos

Поврзани вести

Најхуманите жители од општина Карпош, вчера добија благодарници од градоначалникот Стевчо Јакимовски и од тимот на „Црвен крст“ од Карпош. Крводарителите Томе Георгиевски и Младен Крстевски добија јубилејни признанија за 50 пати дарувана крв, а признание доби и Кире Симоноски за 75 пати дарувана крв.

На посетата беше присутен и големиот хуманист и уметник Живко Поповски – Цветин, кој своето уметничко дело, цртеж со бели рози, му го врачи на градоначалникот Јакимовски.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести