сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Наизменичен сообраќај на патот Дренево – Плетвар кај каменоломот

100_0231

Поврзани вести

На патот Дренево – Плетвар, во близина на каменоломот во должина од 3 километри сообраќајот се одвива наизменично регулиран со семафори поради изведување на градежни работи на пат.

Градежните работи започнуват утре и ќе трајат наредните 15 дена.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести