недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Најавен протест пред црногорскиот парламент

Црногорците, по примерот на нивните соседи, ќе бараат смена на актуелната власт

podgorica

Поврзани вести

Фејсбук групата „Револуција во Црна Гора- сите на улица“ во сабота ќе организираат протест пред зградата на црногорскиот парламент во Подгорица, на кој што ќе се бара промена на актуелната власт, по примерот на настаните во Босна и Херцеговина.

Тие, како што пренесуваат медиумите во Подгорица, ги повикале граѓаните да излезат на улиците и, како нивните соседи од Босна и Херцеговина, да побараат промена на власта.

Од таа неформална група соопштиле дека собирот нема да биде пријавен во полиција.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести