петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најавени нови протести во Сараево, Тузла, Мостар…

saraevo protest

Поврзани вести

Во повеќе градови од федерацијата Босна и Херцеговина  меѓу кои се Сараево, Тузла и Мостар денеска се најавени нови протести.

За точно напладне се најавени протести на граѓаните во Сараево пред зградата на Претседателството на Босна и Херцеговина.

Во Тузла обезправените работници на уништените индустриски гиганти повторно ќе излезат на улица. Планирано е тие да се собираат секоја среда за да укажат на тоа дека нивните проблеми не се решени.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести