петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најчевска повторно со навреди и говор на омраза

Оправдувајќи ја постапката на Шеќеринска, таа на својот Фејсбук профил прашувајќи зошто Шекеринска би требало да се откаже од нешто што законски и следело.

najcevska

Последни вести

Поранешната раководителка на Хелсиншкиот комитет, Мирјана Најчевска, се стави во одбрана на заменик-претседателот на СДСМ, Радмила Шекеринска, по нејзиното барање за апанажа од Парламентот, кој опозицијата не го признава.

Со говор на омраза, оправдувајќи ја постапката на Шеќеринска, таа на својот Фејсбук профил прашува зошто Шекеринска би требало да се откаже од нешто што законски и следело.

„Неколку вмр-овци ми спомнаа и мене дека сум примала плата од државата, а сум ја критикувала. Кутрите овци од вмр, не разбрале дека јас сум платена да критикувам, да анализирам, да спорам, да прашувам“, пишува Најчевска.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести