среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Најдебелата жена на светот ќе слабее за да се омажи!

n

Последни вести

Черити Пирс од САД има 38 години и тежи 285 килограми.Но, таа реши даослабне и да се венча со своето шестнаесет години помладо момче.

Таа сака да се вечна надвор од нејзината куќа и да танцува цела ноќ. За да постигне тоа, таа ќе мора да изгуби барем половина од себе.

Черити веќе била болница за да направи операција за стеснување на желудникот, но докторите ја одбиле и побарале од неа најпрво да ослабе 100 килограми, а потоа операцијата би била возможна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести