сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најден мртов маж во Охрид, се бара неговиот идентитет

svr-ohridd

Поврзани вести

По вчерашното пријавување за забележано паднато машко лице во близина на градскиот пазар кое подоцна починало, СВР Охрид презема мерки за утврдување на неговиот идентитет.

Врз неговото тело нема траги на насилство што е констатирано по извршен патолошки преглед, а по наредба на дежурен Јавен обвинител.

– Се работи за машко лице на возраст од седумдесет до осумдесет години, висок околу 170 сантиметри, средно развиен, со бела ретка кратка коса и кратка брада. На себе имал сиво палто и пантолони, карирана сина кошула, сив џемпер и сива капа, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Сега починатиот, вчера во 19 часот и 35 минути со возило на брза помош, од градскиот пазар, било донесено на интерното одделение во Општата болница, каде и покрај преземените обиди за реанимација, починало.

До овој момент, во СВР Охрид не е пријавено исчезнато лице поради што се молат граѓаните секоја корисна информација да ја достават до СВР Охрид или на телефонот 192.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести