сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 18

Најден возачот кој прегази пешак во Ново Лисиче

Полицијата го пронајде возачот кој утрово прегази пешак во скопската населба Ново Лисиче, по што избега.

policija-8

Поврзани вести

Полицијата го пронајде возачот кој утрово прегази пешак во скопската населба Ново Лисиче, по што избега.

Како што дознава КУРИР, станува збор за 17-годишниот О.Љ. кој автомобилот БМВ го управувал без возачка дозвола.

Најновите информации говорат дека повредениот пешак Ј.Т. (67) кој живее во Ново Лисиче од ударот се здобил со тешки повреди фрактура на десната клучна коска и е задржан на лекување во болница.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Најчитани вести