понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Најдена голема количина оружје кај радовишанец

download (3)

Последни вести

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Ж.К.(50) од с. Подареш, општина Радовиш поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки матери“. Пријавениот неовластено во својот дом држел поголема количина огнено оружје – бојна пушка,  два револвера, пиштол, две рачни бомби, голема количина на разновидни куршуми и две воздушни пушки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести