вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најдениот мртов велешанец бил свирепо мачен, па застрелан

crime-scene

Поврзани вести

Триесетгодишниот Бајро Ибрахимовиќ е мажот чие безживотно тело беше пронајдено минатиот месец во Велес, покажале ДНК анализите.

Обдукцијата покажала дека станува збор за насилна смрт, а мотивите зошто Бајро бил сурово застрелан се уште се истражуваат.

Бајро Ибрахимовиќ вобеше пронајден убиен, со испукан куршум во челото, со заврзани раце со жица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести