Свет

Најдено телото на двегодишното дете нападнато од алигатор

Најдено телото на двегодишното дете нападнато од алигатор

Властите во Флорида информираа дека е најдено телото на двегодишното момче што беше одвлечено од алигатор во лагуната кај хотелот од синџирот „Дизни“, пренесува „Раша Тудеј“.

Момчето беше одвлечено од алигатор додека си играло пред хотелот што се наоѓа во близина на Орландо.