Магазин

ФОТО: Петте најдобри задници на социјалните мрежи

ФОТО: Петте најдобри задници на социјалните мрежи

Ова се петте најдобри задници на социјалните мрежи. По се изгледа фотографирањето и промовирањето на задници никогаш не било по популарно. За овој тренд секако придонесоа Џенифер Лопез и Ким Кардашиан, што секогаш ги промовираат сопствените облини.

Слично како нив голем број познати дами, како и девојките во светот паднаа на овој тренд и објавуваат фотографии од нивните задници. Нивните фотографии добија стотици лајкови, па така е направена листа на петте најдобри задници на социјалните мрежи.

На прво место е Џенифер Лопез со најдолг стаж на промовирање на овој атрибут на нејзиното тело.

zadnik-j-lo

Второто место и припадна на најпопуларната старлета Ким Кардашиан. Ким секојдневно објавува по неколку фотографии на социјалните мрежи, каде често ја истакнува сопствената позадина.

zadnik-kim

Третото место и припадна на Ријана, која освен што објавува фотографии со задникот, сака да објавува фотографии и со брадавиците. Од тие причини во еден период беше блокиран нејзиниот профил на Инстаграм.

zadnik-rijana

По чекорите на постарата сестра тргна и Кајли Џенер, која во последните неколку дена постигна неверојатна популарност. Таа се наоѓа на четвртото место.

zadnik-kajli

5.Петтото место и припадна на Амбер Роуз која ужива да ги покажува сите свои атрибути. Амбер често провоцира со секси фотографии. Едни сметаат дека е премногу атрактивна, а други дека е премногу дебела за да го истакнува телото.

zadnik-amber