четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најдоброто од македонската мода на едно место

Подготовките за априлското, деветто издание на Моден викенд Скопје, стартуваа со фотосесија за новиот имиџ кој ќе ја следи сезоната пролет –лето 2014 година.

fashion 1

Поврзани вести

Деветтиот Моден Викенд Скопје кој ќе се одржи од први до шести април, ќе ги спои силата на виолетовата и страста на црвената со волшебен букет од интензивни бои и раскошни 3Д цветови.
Во дезените на претстојните пролет и лето ќе не облечат македонските дизајнери чиишто најнови колекции ќе ги видиме на различни локации во Скопје.

Во новата сезона, Моден Викенд Скопје ќе ги обедини природата која во денешното време повеќе не е статична, балансирана и хармонична и техологијата која инспирирана од културните навики ја дизајнира нашата околина создавајќи ја таканаречената „Следна природа“- која е апсолутно динамична и непредвидлива.

Подготовките за априлското, деветто издание на Моден викенд Скопје, стартуваа со фотосесија за новиот имиџ кој ќе ја следи сезоната пролет –лето 2014 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести