четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Најдовски се повреди, го пропушта дуелот со С. Ирска

Македонскиот младински репрезентативец и член на Работнички, Леон Најдовски заработи повреда и нема да може да му се стави на располагање на селекторот Боби Милевски на квалификацискиот меч против Северна Ирска.

Леон Најдоски се повреди, го пропушта дуелот со С. Ирска

Леон Најдоски се повреди, го пропушта дуелот со С. Ирска

Поврзани вести

Најдовски ја повреди задната ложа, а селекторот Милевски нема да вклучи нов играч на местото на стоперот. Пред заминувањето на Островот, репрезентативците на Македонија ќе одработат уште два тренинга.

Натпреварот меѓу репрезентациите на С. Ирска и Македонија кој е во рамки на квалификациите за пласман на ЕП за фудбалери до 21 година се игра на 13-ти октомври во Лурган.

Најчитани вести