петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Најголемата саемска манифестација во Кина пред македонските компании

Овој Саем е прогласен за „Кинески саем број 1", кој се одржува на изложбен простор од над 1,1 милион метри квадратни и 55.000 штандови.

skm

Поврзани вести

Во насока на запознавање на македонските компании со годинешната саемска манифестација „115th China Import and Export Fair – Canton Fair 2014”, Стопанската комора на Македонија, во соработка со Амбасадата на Кина во Македонија и Кинескиот Центар за надворешна трговија, организира презентација на најголемата саемска манифестација во Кина пред македонските компании.

Целта на презентацијата во Стопанската комора на Македонија е заинтересираните македонски компании да се запознаат со условите, можностите и бенефитите од посета или настап на саемските манифестации во Гуангжу, кои ја отвораат вратата за промовирање на македонското стопанство не само во провинцијата Гуангдонг, туку и пошироко на пазарите на НР Кина.

Презентацијата на Саемот ќе се одржи утре со почеток во 11 часот, во Стопанската комора на Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести