Магазин

Најинтересните фотомонтажи на популарното оскаровско „селфи“

Најинтересните фотомонтажи на популарното оскаровско „селфи“

Овогодинешното доделување на Оскарите ќе остане запаметено по „селфи“-то на откачената водителка Елен Деџенерис и познатите актери, но и по падот на Џенифер Лоренс на црвениот тепих, повторно.

И додека обожавателите го оценија падот на Лоренс ккао лош обид за внимание, оскаровското „селфи“ го оценија како една од најлудите и најоткачените фотографии. Доказ за тоа е што ги сруши рекордите на Твитер споделување.

„Селфи“-то е инспирација за фановите и крeaтивците, па многумина направија свое, а други само си играа со „Фотошоп“.

Погледнете ги урнебесните резултати.

Wide shot: The Simpsons creator Matt Groening on Tuesday shared a cartoon version of the famous Oscars selfie showing Homer Simpson getting booted from the frame

Lego version: The famous selfie also was redone with Lego characters

Caged in 60 seconds: Nicolas Cage also made an appearance

Tumblr_n1ueuhwu4v1sk0k3no1_1280