понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 59

ВИДЕО: Најинтересните моменти од дуелот помеѓу Македонија и Црна Гора

Македонската репрезентација на убедлив начин со триумф од 4:1 го заокружи пријателскиот натпревар против Црна Гора на "Филип Втори".

Одлично деби на селекторот Ангеловски - демолирана е Црна Гора со 4:1

Одлично деби на селекторот Ангеловски - демолирана е Црна Гора со 4:1

Последни вести

Дебито на новиот селектор Игор Ангеловски, мина со четири погодоци во мрежата на Црногорците, еден на дефанзивецот Ванче Шиков и три на Александар Трајковски…

Натпреварот можеше да се проследи на официјалната интернет страна на ФФМ, а за сите оние кои немаа прилика да го погледнат мечот, еве ги најинтересните моменти од истиот..

Најчитани вести