вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

„Најлуди“ и најубави елки во светот

elki

Последни вести

Украсувањето на елките е традиционален обичај за новогодишните и божикните празници, при што секогаш се наоѓаат некои „декоратери“ кои го привлекуваат вниманието со инвентивноста во китењето на елките.

Во продолжение ви нудиме листа на „најлуди“ и најубави елки во светот.

1. Најголема пловечка елка во светот во Рио

1

2. Елка „снегулка“ во Литванија

2

3. „Најгрда“ елка во Рединг (САД)

3

4. Џиновска елка на „Црвениот плоштад“ во Москва

4

5. Елката во центарот на модата – Милано

5

6. Елка опкружена со лажен снег во Дубаи

6

7. Божикно дрво од пивски буриња во Рочестер (САД).

7

8. Преубаво украсен полштад во Брисел

8

9. „Превртена“ елка во Париз

9

10. Дигитална елка во Токио

10

 

Најчитани вести