петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Најлудите женски изговори за избегнување секс: Кој од нив е ваш?

Понекогаш не сме синхронизирање околу желбата за секс, па добро е да се има непобедлив изговор зошто вечерва треба да одмарате

synopsis

Поврзани вести

Постои догма дека сексот престанува со стапувањето во брак. Вакво сценарио постои во секоја романтична комедија. И знаете што, тоа и не далеку од вистината.

Ова  се само дел од изговорите што жените најчесто ги користат за да ги одложат барем еден ден авантурите во спалната соба.

Ме боли глава (апсолутен шампион во изговорите).

Зарем немавме секс минатата недела?

Не можам да имам секс кога твојата мајка денеска беше во посета. Тоа ми го убива расположението.

Малку се здебелив, не се чувствувам секси.

Имам некоја инфекција таму доле.

Ме боли секој мускул од работа.

Децата се уште се будни.

Не се истуширав.

Не си се истуширал.

Само што ја средив косата.

Добив. (Тоа некогаш се користи и двапати месечно)

Ајде да се галиме, тоа е така романтично.

Не ти е роденден.

Пијан си? Чувствувам како алкохолот испарува од тебе, ме тера на повраќање.

Имам бронхитис или нешто друго. Можам да те заразам.

Ја споменува вашата мајка и го уништува моментот, секој е… пат.

Само што гледав Walking Dead.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести