сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 10

Најмалце осум загинати при уривање на згради во Кина

Најмалку осум лица загинаа денеска при уривање на четири петкатни станбени згради во градот Винжоу, во источна Кина, каде спасувачите бараат преживеани лица. 

132437710

Поврзани вести

Спасувачите од урнатините веќе успеале да извадат петмина преживеани.

Се уште не е позната причината за уривањето.

Нема информации колку луѓе се наоѓале во зградите, но кинеската новинска агенција Ксинхуа наведува дека под урнатините најверојатно се наоѓаат околу 20 лица.

Најчитани вести