среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Најмалку 10 лица се повредени при расчистување на барикадите во Киев

ukraina

Поврзани вести

За време на отстранувањето на барикадите на улиците „Лутеранскаја“ и „Банковаја“ во Киев се повредени најмалку 10 лица, пренесе украинското издание „УНИАН“.

Според државната телевизија бројот на повредените при интервенцијата на органите на редот е 15 лица.

Од повредените лица, само едно е припадник на полицијата, а останатаите се демностранти, сепак, ниту еден од повредените не е примен во болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести