петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најмалку 10 жртви од сообраќајка на руско- финската граница

Причините за несреќата се’ уште не се познати

Поврзани вести

Во директен судир на минубис и камион за превоз на дрва во северозападниот дел на Русија загинале 10 лица, пренесуваат руските медиуми.

Несреќата се случила на автопат во близина на местото Брусничоје, покрај границата со Финска, стои во соопштението на локалните власти.

Минибусот, во кој во моментот на несреќата имало 12 патници, е во сопственост на превозна компанија од Санкт Петерсбург.

Руското Министерство за внатрешни работи отворило истрага поврзана со причините за оваа несреќа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести