среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 50

ВИДЕО: Најмалку 11 загинати во експлозиите на бриселскиот аерордом

brisel

Последни вести

Најмалку 11 луѓе загинаа, а 20 се повредени во експлозии на бриселскиот аеродром Завентем, јавуваат локални медиуми.

 

Аеродромот ја прекина работата, откако изутринава беа регистрирани две експлозии, кои според Раша тудеј се случиле на терминалот за летовите на компанијата „Американ ерлајнс“.

Засега не се познати причините за експлозиите.

Најчитани вести