ТОП,Свет

ВИДЕО: Најмалку 11 загинати во експлозиите на бриселскиот аерордом

ВИДЕО: Најмалку 11 загинати во експлозиите на бриселскиот аерордом

Најмалку 11 луѓе загинаа, а 20 се повредени во експлозии на бриселскиот аеродром Завентем, јавуваат локални медиуми.

 

Аеродромот ја прекина работата, откако изутринава беа регистрирани две експлозии, кои според Раша тудеј се случиле на терминалот за летовите на компанијата „Американ ерлајнс“.

Засега не се познати причините за експлозиите.