понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Најмалку 118 лица загинаа во бомбашки напад во Нигерија

0,,17606292_303,00

Поврзани вести

Најмалку 118 лица загинаа, а 56 други се ранети во два бомбашки напади на пазар во Нигерија.

Нигериските власти стравуваат дека конечниот биланс на жртвите може да биде поголем.

Досега никој не презеде одговотност за нападите, но се претпоставува дека зад нив стои исламистилчката група Боко Харам.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести