петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Најмалку 13 загинаa при судир на ферибот и брод со бегалци во Турција

Како што јавија турските медиуми, инцидентот се случил во реонот на Чанаккале во водите на протокот Дарданели.

Најмалку 13 загинаa при судир на ферибот и брод со бегалци во Турција

Најмалку 13 загинаa при судир на ферибот и брод со бегалци во Турција

Последни вести

Најмалку 13 лица, меѓу кои и неколку деца, загинаа, а 13 други се водат како исчезнати, при судир на ферибот и брод што превезувал бегалци во Турција.

Како што јавија турските медиуми, инцидентот се случил во реонот на Чанаккале во водите на протокот Дарданели.

Бродот со бегалците патувал од турскиот брег кон Грција.

Најчитани вести