среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Најмалку 13 жртви во самоубиствен напад во Багдад

bomba-napad

Последни вести

Тринаесет луѓе загинаа и 30 се ранети во самоубиствен напад во ресторан во Багдад.

Нападот беше извршен на трговска улица во источниот реон Ал Џадида. Од денеска во Багдад е укинат полицискиот час кој беше на сила со години, пренесува МИА.

Најчитани вести