петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 28

Најнов биланс: Најмалку 14 мртви и повеќе од 30 ранети на аеродромот во Брисел

brisel

Последни вести

Најмалку 14 лица се убиени, а 30 се ранети во експлозиите на аеродромот во главниот град на Белгија, Брисел, објавува руската новинска агенција Итар Тасс, повикувајќи се на локалните медиуми, пренесува Нетпрес.

„Како резултат на експлозиите во салата за испраќање на меѓународниот аеродром во Брисел загинаа 14 лица, а околу 30 се повредени, објавува телевизискиот канал.

Засега се претпоставува дека детонирале две бомби.

Најчитани вести