Свет

Најмалку 14 ранети во самоубиствен бомбашки напад

Најмалку 14 ранети во самоубиствен бомбашки напад

Најмалку 14 лица се повредени при бомбашки самоубиствен напад во Бејрут.

Нападот се случи по полноќ по локално време. Областа кад е се случи нападот е упориште на шиитската милитантна група Хезболах.