сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најмалку 14 ранети во самоубиствен бомбашки напад

aleponapad

Поврзани вести

Најмалку 14 лица се повредени при бомбашки самоубиствен напад во Бејрут.

Нападот се случи по полноќ по локално време. Областа кад е се случи нападот е упориште на шиитската милитантна група Хезболах.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести