понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Најмалку 14 убиени терористи во Куманово

Антитерористичка акција на МВР, се апсат членови на ИСИЛ

Антитерористичка акција на МВР, се апсат членови на ИСИЛ

Последни вести

Полициската акција за разбивање а терористичката група во Куманово е завршена.

Според информацијата на помошник министреот за односи за јавност на МВР, Иво Котевски, најмалу 14 терористи се убиени во престрелките во Кумново. Повеќе од 30 лица се предадени на полицијата. На лице место е пронајдено голем арсенал на оружје.

Терористите илегално влегле во земјава на почетокот на месцот, а нападите ги планирале кон крајот на месецот.

 

 

 

Најчитани вести