недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најмалку 17 деца загинаа во сообраќајна несреќа во Индонезија

indonezija

Последни вести

Најмалку 17 деца загинаа во сообраќајна несреќа во северниот дел на индонезискиот остров Суматра.

Според првичните информации камионот, со кој патувале околу 50 деца, поради оштетување на гума излетал од патот и паднал во длабока бездна.

На местото на несреќата се наоѓаат спасувачки екипи.

Најчитани вести