понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најмалку 17 загинати во автобуска несреќа во Египет

sudar-500

Поврзани вести

Најмалку 17 жртви во автобуска несреќа која се случила во близина на Сафага, јужно од Каиро.

Во несреќата се повредени 30 патници, кои се пренесени во болница.

Автобусот и припаѓал на една од христијанските цркви во градот Есна јужно од Луксор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести