среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Најмалку 17 загинати во пожар во складиште за воена муниција

Најмалку 17 луѓе загинаа во голем пожар во армиско складиште за муниција во централната индиска држава Махараштра, јавија индиски медиуми.

pozar-4-640x449

Последни вести

Има голем број повредени во пожарот кој избувнал утрово по локално време.

Огромниот пожар избувнал по експлозија. Евакуирани се илјадиници семејства од села во реонот на складиштето за муниција.

Најчитани вести