Свет

Најмалку 17 загинати во пожар во складиште за воена муниција

Најмалку 17 загинати во пожар во складиште за воена муниција

Има голем број повредени во пожарот кој избувнал утрово по локално време.

Огромниот пожар избувнал по експлозија. Евакуирани се илјадиници семејства од села во реонот на складиштето за муниција.