среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најмалку 18 жртви во самоубиствен напад во Авганистан

aleponapad

Поврзани вести

Најмалку осумнаесет лица загинаа во самоубиствен напад во Авганистан.

Од нив шест се војници на НАТО, десет се авганистански цивили, а останатите двајца се полицајци.

Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести