вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Најмалку 19 лица загинаа со сообраќајка во Египет

policija

Поврзани вести

Најмалку 19 лица загинаа, а 15 се повредени денеска кога два минибуса паднаа во иригационен канал на југот на Египет.

Нешто пред зора, возачите на двата минибуса кои превезувале луѓе кои се враќале од свадбена прослава, ја изгубиле контролата кога од спротивен правец се појавило возило.

Двата минибуса паднале во канал во туристичката област Луксор, а сите жртви се Египјани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести