четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Најмалку 20 лица загинаа при потонување на брод во Средоземното Море

broid

Последни вести

Најмалку 20 луѓе загинаа денеска откако уште еден брод кој превезувал имигранти потона во Средоземното Море.

Според првичните информации на бродот имало 30 имигранти.

Најчитани вести