Свет

Најмалку 20 лица загинаа во бомбардирање на Алепо

Најмалку 20 лица загинаа во бомбардирање на Алепо

Најмалку 20 лица загинаа при бомбардирање на населбата Сукари во Алепо.

Меѓу жртвите има и деца.

Според Сирискиот центар за моноторинг на човекови права, во нападите на сириската војска врз делови на Алепо, кои се под контрола на бунтовниците од почетокот на годината, загинале речиси 2.000 луѓе.