недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најмалку 20 лица загинаа во бомбардирање на Алепо

aleponapad

Поврзани вести

Најмалку 20 лица загинаа при бомбардирање на населбата Сукари во Алепо.

Меѓу жртвите има и деца.

Според Сирискиот центар за моноторинг на човекови права, во нападите на сириската војска врз делови на Алепо, кои се под контрола на бунтовниците од почетокот на годината, загинале речиси 2.000 луѓе.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести