сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Најмалку 20 повредени откако автомобил влета во црква во САД,

Во време на инцидентот во баптистичката црква имало околу 200 лица кои присуствувале на велигденски концерт.

Car-Into-Church500

Поврзани вести

Најмалку 20 лица, меѓу кои и три деца, се повредни синоќа кога автомобил влета во една преполна црква во местото Форт Маерс во американската сојузна држава Флорида.

Како што соопшти локалната полиција, автомобилот го пробил ѕидот на црквата и влегол во нејзината внатрешност притоа удирајќи во уште најмалку три реда клупи.

Во време на инцидентот во баптистичката црква имало околу 200 лица кои присуствувале на велигденски концерт.

Автомобилот го управувала млада жена по потекло од Хаити, која изјавила дека барал место за паркирање, но и откажале сопирачките и влетала во црквата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести