среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Најмалку 20 жртви во поплавите во Србија и БиХ

srbija-poplavi500

Поврзани вести

Во поплавите кои ги зафатија Србија и БиХ животот го загубија најмалу 20 лица, соопштија властите во двете држави.

Во источниот босански град Бијелина денеска беа евакуирани околу 10.000 луѓе откако се излеа реката Сава.

Премиерот на Србија Александар Вучиќ изјави дека се очекува уште еден бран поплави утре попладне и оти Србија е подготвена да се справи со него.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести