среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 49

Најмалку 21 лице загинаа во пожар во кинески рудник

rudari

Последни вести

Во пожар што избувна во рудник за јаглен во североисточниот дел на Кина загинаа 21 луѓе.

Едно лице се води како исчезнато во пожарот што го зафати рудникот за јаглен во провинцијата Хелионџианг.

За време на инцидентот во рудникот имало 38 луѓе, а 16 успеале да го напуштат јагленокопот.

Најчитани вести