сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најмалку 21 жртва во напад во Сирија

sirija

Поврзани вести

Најмалку 21 лице било убиено , а десетина биле ранети  при воздушен удар на сириски воени авиони врз цели во Алепо.

Сириските сили ја гранатирале и улицата Салхија, главна трговска улица во Дамаск. Две гранати го погодиле реонот што се наоѓа во близина на зградата на парламентот. Под артилериски оган биле и квартот Казазин и реонот Амара. Ранети биле пет луѓе од кои две деца.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести