вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Најмалку 23 луѓе загинаа во самоубиствен напад во Алепо

Нападот е изведен со камион-бомба на контролен пункт контролиран од исламистичката група Ахрар ал Шам.

Најмалку 23 луѓе загинаа во самоубиствен напад во Алепо

Најмалку 23 луѓе загинаа во самоубиствен напад во Алепо

Последни вести

Најмалку 23 луѓе загинаа, а десетици се повредени во денешниот самоубиствен напад во сирискиот град Алепо.

Нападот е изведен со камион-бомба на контролен пункт контролиран од исламистичката група Ахрар ал Шам.

Се претпоставува дека дека меѓу загинатите се и четворица команданти на Ахрар ал Шам (Исламистичко движење на слободните луѓе во Сирија).

Ахрар ал Шaм се уште не се огласи за нападот.

Најчитани вести