сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Најмалку 24 жртви при гранатирање на камион во Доњецк

424031-bd448dce-e4d7-11e3-aae6-8a781d1cd673

Поврзани вести

Најмалку 24 лица се убиени при гранатирање на камион со повредени опозиционери во Доњецк.

Камионот бил цел на напад со гранати. Сите што биле во камионот се загинати, а станува збор за најмалку 24 лица.

Информацијата за гранатирање на камион, што превезувал повредени луѓе во текот на борбите на аеродромот во Доњецк, е потврдена од прес-службата на самопрогласената Доњецка народна република.

Во меѓувреме во градот Мариупол било нападнато седиште на самопрогласената Доњецка народна република. Засега нема информации за жртви и повредени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести