вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Најмалку 27 лица загинале во автобуска несреќа во Египет

avtobus-prevrten-520x312

Последни вести

Најмалку 27 лица загинале во денешната автобуска несреќа во Египет. Според извештаите, рано утрово се судриле два автобуси.

Десетици други биле повредени, а меѓу нив има и руски државјани. Официјални лица изјавија дека телата се уште се извлекуваат, што укажува на тоа дека бројот на загинатите може да се зголеми.

Патиштата и железниците во Египет се познати како небезбедни, а Египќаните долго време се жалат дека досегашните влади не успеале да ги спроведат дури и основните заштитни мерки, што пак доведува до чести смртоносни несреќи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести